Why you have to learn math with Brighterly

We’ve created the conditions to make the learning process effective for kids and comfortable for parents.

100% of time just for your kid

Just compare: school teachers can barely devote a couple of minutes per lesson to each child.

Why you have to math with Brighterly 1

Aligned with U.S. school standards

All our lessons are built upon the U.S. education system standards. After the first couple of lessons, you can pick complexity level of lessons fit right for your kid.

Why you have to math with Brighterly 2

Progress reports for parents

As a parent, you will be getting class notes after each learning block, knowledge evaluations with custom progress reports, and meetings with your tutor to discuss your kid’s progress.

Why you have to math with Brighterly 3

Confidence in Math

Because you will have lessons regularly, your kid will know math better and feel more confident during lessons at school.

Why you have to math with Brighterly 4

Flexible schedule

You choose your own learning schedule. Classes can be canceled or rescheduled per your request.

Why you have to math with Brighterly 4

Dedicated education manager

You’ll have your personal learning advisor who will help you with any issues, give details on your kid’s progress in Math, reschedule your lessons, call you for feedback, and more to ensure your best experience.

Why you have to math with Brighterly 4
arrow left lightning See your kid growing as a math expert arrow right

Our prices

24 classes

Perfect to close math knowledge gaps

$36 $31

per lesson

You save $120

Enroll
Plan features
  • Fixed schedule
  • Class notes
  • Homework help
  • 3 Learning progress reports

$744 per package

Best value

48 classes

Visible results in school performance

$32 $28

per lesson

You save $192

Enroll
Plan features
  • Flexible schedule
  • Class notes
  • Homework help
  • 6 Learning progress reports
  • Lesson recordings
  • Learning advisor
  • Course completion certificate

$1,344 per package

96 classes

To learn math faster than classmates

$29 $25

per lesson

You save $384

Enroll
Plan features
  • Flexible schedule
  • Class notes
  • Homework help
  • 12 Learning progress reports
  • Lesson recordings
  • Learning advisor
  • Course completion certificate

$2,400 per package

144 classes

For those who want to have a future in math

$25 $20

per lesson

You save $720

Enroll
Plan features
  • Flexible schedule
  • Class notes
  • Homework help
  • 18 Learning progress reports
  • Lesson recordings
  • Learning advisor
  • Course completion certificate

$2,880 per package

Guaranted SAFE Checkout

Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon

Money-Back Guarantee

You can cancel anytime and receive a 100% refund for unused lessons.
Learn more about all the conditions in our Payment & Refund Policy


Buy Now Pay Later with Afterpay or Klarna

After pay klarna

Сheck out our Review from Parents Like You

Grow your child's math confidence

Choose your learning plan
girl boy